Hakkımızda

Özel PSK Klinik Aile Danışma Merkezi

PSK Klinik


PSK Klinik, özellikle Klinik Psikoloji ,Gelişim Psikolojisi ve Sosyal Psikoloji alanında uzmanlaşmış ekibiyle psikolojik danışmanlık, psikoterapi ve profesyonel koçluk hizmetleri veren bir merkezdir. Ekibimiz “uzman psikolog“lardan oluşur.  Kullandığımız psikoterapi yöntemleri; Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi vb. gibi geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerdir. PSK Klinik’de sunulan tüm psikolojik hizmetler, Psikoloji Bilimi’nin bilgi birikimine, kuram ve yöntemlerine dayanır.

PSK Klinik; bir “psikiyatri merkezi” değildir. Dolayısıyla psikiyatrik tanılama ve tedavi yapılmamakta, ilaç veya tıbbi bir uygulama bulunmamakta, psikiyatrik atak ya da psikiyatrik anlamda krize müdahale hizmeti verilmemektedir.

  • Uzmanlarımız ruh sağlığı, aile-çift sağlığı ve danışmanlığı, çocuk, ergen ve yetişkin gelişimi vb. alanlarda uzun yıllar deneyim kazanmış, hizmetlerimizi kapsayan  ilgili konularda gerekli terapi eğitimlerini almış ve almaya devam eden, hocalarından düzenli süpervizyon alan yetkin kişilerdir.
  • Kişiye yardım etmeye çalışırken zarar vermemek veya kişinin daha fazla yarar sağlayabileceği seçeneklere engel olmamak temel ilkemizdir. Eğer yaşadığınız sorun bizim uzmanlık alanımıza girmiyorsa veya daha fazla yarar sağlayacak başka bir uzmanlık alanı da söz konusuysa, sizi ilk aşamada bu alanlara yönlendiririz.
  • Kişi hakkındaki her türlü bilgi, mutlak bir gizlilik ile saklarız. Kişinin hukuksal haklarına istinaden, bu bilgiler hiç kimseyle paylaşılmaz, paylaşılamaz. Buna birinci derece yakınlar da dahildir. Kişiye ait her hangi bir bilginin paylaşılabilmesi için, öncesinde mutlaka kişinin onayını alırız.  Ancak kişinin hayatı veya bir başkasının hayatı tehlike altına girdiği durumlarda bu ilkeyi tekrar değerlendirmeye alırız.
  • Görüşme sürecinde, psikiyatrik bir sorun olasılığı fark edersek; psikiyatrik bir atak veya kriz durumu ortaya çıkarsa; psikoterapinin yanında ilaç tedavisinden de yararlanmak söz konusuysa; kişinin kendisine veya bir başkasına zarar verme olasılığı varsa, psikiyatrik değerlendirme için kişiyi güvenilir bir psikiyatri merkezine yönlendirmek önceliğimiz olur.

Neden PSK Klinik?


Türkiye’nin en iyilerinden olan PSK Klinik’de, Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri ve Terapi, Kişisel Gelişim ve Profesyonel Koçluk alanlarında çalışmaktayız.

Bireylerin içlerinde var olduğuna inandığımız gücü keşfetmeyi hedefleyerek, ‘Derdin de dermanın da insanın kendisinde’ olduğu felsefesinden yola çıkarak birlikte çalıştığımız danışanlarımızın iyileştirici ve olumlu değişimlerini sağlayacak şekilde hayatlarını paylaştığımıza inanıyoruz.

Sunmakta olduğumuz psikolojik danışmanlık, terapi ve koçluk hizmetlerini, kültürel değerlerimizin bilinciyle, bireyler, aileler ve toplumumuz için öncelikli değerinin farkında olarak, her türlü kaynağımızı, enerjimizi ve yüreğimizi en çok faydayı sağlayacak şekilde sizler için çalışıyoruz.

PSK Klinik’in başarısının sırrı, uzmanlarının  sizden biri olmasının yanı sıra samimi , insancıl, eğitimli ve proaktif kişiler olmasıdır.

Bu başarıyı sürdürebilmek için güncel konuları takip ederek, eğitimin ve öğrenmenin yaşam boyu olduğuna inanmaktayız. Danışanlarının yaşam öykülerinden beslenerek, sizlerden çok şey öğrenmeye devam etmekteyiz.

“Bizim için değerlisiniz…”